25 Ekim 2015 Pazar

Müzik Önerileri 1

Hazır girişmişken ilk yayınlardan birini de müzik üzerine yapmak istiyorum.Bu kavram çok geniş olsa da sıralama olmaksızın en sevdiğim 5 rock/metal şarkıyı paylaşacağım.

1.Lynyrd Skynyrd-Simple Man
Grubun belki de en fantastik şarkısı bu.Solosu ile ritmi ile havaya sokan ve aynı zamanda da bizlere huzur veren şarkı.Sözlerinde erkeklere,oğullara yazılmış öğütler sıralanmış sanki.(sanki değil var lan!).2.Boston-More Than a Feeling
Albümün hatta grubun en bilinen eseri.Dinlerken Amerikan klasiği olduğu şıp diye anlaşılmakta ve kendini diğerlerinden dinlerken ayırabileceğiniz bir çok yapıya sahip sözleri harika olan dinlemekten bıkmayacağınız bir eser.


3.Eloy-Poseidon's Creation
Eloy en önemli Alman progresif rock gruplarından biri.Müzikal senfonik tarzı müziği ile sizi sıkabilir.Dinleyeni fazla olmasa da eğer progresif rocktan hoşlanıyorsanız kesinlikle dinlemenizi öneririm.Pink Floyd severlerin seveceğine eminim.Bu tarzı beğenenler ''Camel'' grubuna da baksın mutlaka.


4.Pink Floyd-High Hopes
Bu esere açıklama yapmak bile hakaret olur sanırım.Kısaca sözleriyle müziğiyle sonda David abimizin attığı solo ile diğer PF eserleri gibi efsanedir.Dinleyiniz.

5.King Crimson-Epitaph
Bir diğer efsane eser.Abi bu müzik dertsiz insanı dert sahibi eder.Yolda otobüs camına kafanızı koyup tribe girmek isterseniz epitaph sizin için biçilmiş kaftan.Hem coşku hem hüzün verir insana.Bazen özgür hissedersiniz,bazen de dinlerken boğar sizi.Kısacası uyuşturucunun yasallaşmış ve tınılara aktarılmış versiyonu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder